Grilování jinak, aneb alternativní způsoby grilování

Je léto, pátek večer a pomalu se s přáteli scházíme na dlouho očekávané večerní posezení u grilu. Nějak takto vypadá typický prázdninový večer v dni, který zakončuje pracovní týden. Je to prostě taková (nejen) česká klasika. Vzhledem k tomu, že poslední dobou celý svět tíhne k ekologii, se dnes na grilování podíváme z trochu netradičního úhlu pohledu. Nejčastěji připravujeme jídlo na klasickém grilu na uhlí, ale o tom dnes nebude. Jaké jsou alternativy? Elektrický gril? Na to se podíváme v dnešním článku.

Jde to i na plynu

Kromě klasické varianty trh nabízí také celou řadu alternativ. Jednu z nich představují také plynové grily. Jedná se o velmi praktické řešení, které se hodí v mnoha situacích. Na rozdíl od klasického grilu ten plynový nepotřebuje uhlí, ale jen malou (případně větší) bombu s plynem. To z něj činní skvělého společníka na cesty, třeba i na delší dovolenou. Jednoduše připojíte plyn a můžete začít. Grilované kuře uprostřed lesa? Žádný problém, ale lepší by v tomto případě byl elektrický gril na kuře, který je pro tento druh masa přímo uzpůsoben.

V pohodlí domova

Plynové řešení je skvělé do terénu, kde s sebou nechceme tahat uhlí a nemáme přístup k elektrickému proudu. Co ale dělat, pokud nás přepadne touha grilovat a bydlíme v paneláku? Odpověď zní: Pořiďte si elektrický gril! Díky němu můžete grilovat třeba i na balkoně. A řekněme si to na rovinu, takové letní posezení na u piva a dobrého jídla na balkoně rozhodně není k zahození. Ano, není to stejné jako na zahradě nebo v lese, ale pokud zahradu nemáte, není vůbec špatné řešení. A pokud zrovna počasí nepřeje, můžete stáhnout do bytu a v klidu a pohodě v grilování pokračovat. Fanoušci řecké kuchyně by si zcela jistě měli pořídit elektrický gril na gyros. Pokud máte nějaký osvědčený recept na tento rychlý a oblíbený masný pokrm, jednoduše jej s tímto zařízením můžete připravit i v domácích podmínkách. Tak vidíte? Grilování vůbec nemusí být jen na klasickém grilu na uhlí, stejně dobře poslouží také elektrické nebo plynové alternativy.

Eva

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Gastronomické potřeby - elektrické sporáky, elektrické kotle a elektrické fritézy

nie Gru 8 , 2019
V dnešním článku zaměřeném na gastronomické produkty se spolu podíváme na zařízení jako jsou elektrické sporáky, elektrické kotle a také elektrické fritézy. Na nic nečekejme a vrhněme se do toho. Prvním tématem tedy budou elektrické sporáky, které jsou nedílnou součástí každé restaurace. Jejich výhodou nad těmi plynovými je především jejich bezpečnost. […]

You May Like