Grilování jinak, aneb alternativní způsoby grilování

Je léto, pátek večer a pomalu se s přáteli scházíme na dlouho očekávané večerní posezení u grilu. Nějak takto vypadá typický prázdninový večer v dni, který zakončuje pracovní týden. Je to prostě taková (nejen) česká klasika. Vzhledem k tomu, že poslední dobou celý svět tíhne k ekologii, se dnes na grilování podíváme z trochu netradičního úhlu pohledu. Nejčastěji připravujeme jídlo na klasickém grilu na uhlí, ale o tom dnes nebude. Jaké jsou alternativy? Elektrický gril? Na to se podíváme v dnešním článku.

Jde to i na plynu

Kromě klasické varianty trh nabízí také celou řadu alternativ. Jednu z nich představují také plynové grily. Jedná se o velmi praktické řešení, které se hodí v mnoha situacích. Na rozdíl od klasického grilu ten plynový nepotřebuje uhlí, ale jen malou (případně větší) bombu s plynem. To z něj činní skvělého společníka na cesty, třeba i na delší dovolenou. Jednoduše připojíte plyn a můžete začít. Grilované kuře uprostřed lesa? Žádný problém, ale lepší by v tomto případě byl elektrický gril na kuře, který je pro tento druh masa přímo uzpůsoben.

V pohodlí domova

Plynové řešení je skvělé do terénu, kde s sebou nechceme tahat uhlí a nemáme přístup k elektrickému proudu. Co ale dělat, pokud nás přepadne touha grilovat a bydlíme v paneláku? Odpověď zní: Pořiďte si elektrický gril! Díky němu můžete grilovat třeba i na balkoně. A řekněme si to na rovinu, takové letní posezení na u piva a dobrého jídla na balkoně rozhodně není k zahození. Ano, není to stejné jako na zahradě nebo v lese, ale pokud zahradu nemáte, není vůbec špatné řešení. A pokud zrovna počasí nepřeje, můžete stáhnout do bytu a v klidu a pohodě v grilování pokračovat. Fanoušci řecké kuchyně by si zcela jistě měli pořídit elektrický gril na gyros. Pokud máte nějaký osvědčený recept na tento rychlý a oblíbený masný pokrm, jednoduše jej s tímto zařízením můžete připravit i v domácích podmínkách. Tak vidíte? Grilování vůbec nemusí být jen na klasickém grilu na uhlí, stejně dobře poslouží také elektrické nebo plynové alternativy.

Eva

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Gastronomické potřeby - elektrické sporáky, elektrické kotle a elektrické fritézy

niedz. gru 8 , 2019
V dnešním článku zaměřeném na gastronomické produkty se spolu podíváme na zařízení jako jsou elektrické sporáky, elektrické kotle a také elektrické fritézy. Na nic nečekejme a vrhněme se do toho. Prvním tématem tedy budou elektrické sporáky, které jsou nedílnou součástí každé restaurace. Jejich výhodou nad těmi plynovými je především jejich bezpečnost. […]

You May Like